İY
Soru Sahibi
13 Haziran 2019 15:03

Fmf hastası

Merhaba dr Ali bey size bir sorum olacak ben fmf tasiyicisiyim oğlum hastası 4 yıl oldu teşhis konulali günde iki kere kolşisin kullanıyoruz su an ama bu yıl nerdeyse 2 haftadır ateşleniyor karin ağrısıyla oluyor değerlerde yükselme çok olmuyor en son 6 gün surdu ateşi ve iki gün öncede ateşlendi boğaz enfeksiyonu idrar yolu enfeksiyonu ve atak dediler bu sefer enfeksiyonda var yani antibiyotik kullanıyoruz ama çok zayıfladı sanki yine ateslenecek gibi halsiz

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Yeliz hanım geçmiş olsun. Kolşisin ilacını hep aynı saatte düzenli olarak 2x1 kullansın. Genel durumu daha iyi olur.

16 Haziran 2019 16:45
İY
Soru Sahibi

Merhaba Ali bey ben geçen de yazmıştım size oğlum Umut ibis için fmf hastasıydı biz yine atak geçirdik 4 gündür suren ateş ve ishalde başladı gittik acile bir serum takip yolladılar ama hala devam ediyor halsizlik karin ağrısı ve ates

12 Temmuz 2019 09:59
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Merhaba atak sırasında hastanede yatırılarak izlenirse daha iyi olur.

24 Temmuz 2019 21:32