pc
Soru Sahibi
22 Ekim 2018 14:37

fibromiyalji

merhabalar hocam hemen konuya gırmek ıstıyorum Bana 17 yaşımda fibromiyalji teshisi konuldu ve şuan 28 yaşındayım bir çok ilaç kullandım hala kullanıyorum ilaçsiz agrılarıma dayanamıyorum yurumekte bıle zorluk cekıyorum...yanlız kulladıgım ılaçlardan sonra müthiş kılo aldım ve vücudum çok şiş...şuan çıkmaz sokaktayım lutfen bana yardım edermısınız..fibromiyalji tedavisi olurken kilodan kalp krızı gecırmek istemiyorum..teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Fibromiyalji tedavisindeki en önemli ilk adım; kişinin kendisiyle yüzleşmesidir. Kendisiyle dürüstçe yüzleşmeden, hayatındaki fibromiyalji yapan sebepleri tespit ederek bunlara dair GERÇEK kararlar almadan, hiçbir fibromiyalji hastası düzelemez. Yapmanız gereken ilk adımlar: - Kendinizle yüzleşin - 10 yıldan beri sizi hasta eden nedenleri tespit edin - Hayatınıza program ile devam edin. Bir arabanın çamurda patinaj yapma hali de o araba için yolda ilerlemek kadar güç harcamasını gerektirir. Birinde mesafe katederken, diğerinde battıkça batar oysa. - Mutlaka düzenli spor yapın - Şikayet etmeyin, mücadele edin Eğer bunları başaramıyor veya başaramayacak gibiyseniz ilaçtan başka çare kalmamaktadır.

28 Ekim 2018 16:40