ÖE
Soru Sahibi
3 Ocak 2020 15:12

Fibroglandüler meme yapisi

Merhaba iki memede de ağrım var koltuk altına yakın bölgelerde USG sonucunda hastanın yaş grubuna göre yoğun fibroglandüler yapı izlendi diyor bu ne demek aydınlatırsanız sevinirim zamanla Tecer mi kötüye mi gider

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Pelin Basım
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Öncelikle geçmiş olsun. Belirttiğiniz ultrason sonucunda yaş grubunuza göre yoğun meme dokusuna sahip olduğunuz belirtilmiş. Bu bir hastalik olmayip tedavi de gerektirmez. Doğum ve emzirme süresi ile yaşın ilerlemesi bu yoğun dokuların azalmasına neden olur. Ağrı dışında özel bir hastalık riskine neden değildir. Sağlıklı günler dilerim

12 Ocak 2020 11:53