CB
Soru Sahibi
22 Kasım 2021 06:43

fazla miktarda kan alınması

Merhaba hocam, Bende bir süredir devam eden prolaktin yüksekliği tedavisi var. Bugün analiziçin kan vermeye gittim ve doktorum pek çok hormona ve teste bakmak istediğini söyledi. 8-10 saat arası açlık ve gece mesaisinden dolayı uykusuzlukla gitmiştim.Kan vermeye indiğimde hemşire,biraz fazla kan istendiğini söyledi ve 12-13 tüp ile geldi ( bunlardan 3-4 tanesi küçük mavi veya lacivert tüpler,geri kalanlar daha büyük sarı tüplerdi).ben bunların hepsini doldurursam bayılabileceğimi söylediğim halde sadece tansiyon düşüklüğü olacağını bir şey olmayacağını söylediler ve 7.veya 8. tüpte çok kötü hissettim gözlerim karardı,terleme ve aşırı susama oldu,mide bulantısı hissettim.Biraz dinlenmeye aldılar sonra eve geldim bütün gün uyumuş olmama rağmen hala baş ağrısı,sersemlik ve gözleri odaklayamama sorunu oluyor. bu kadar kan alımında kalıcı bir hasar oluşur mu hocam vücuto kadar şoka girebilir mi? veya beyinde? böyle bir prosedür aç karnına nasıl uygulanabilir bu kadar miktar normal mi? bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Fazla kan alınması normal. Şikayetin bununla ilgili olmaz. Geçmiş olsun

22 Kasım 2021 11:46