MM
Soru Sahibi
5 Ağustos 2014 00:06

Fastjel den kaynaklandığını düşündüğüm kaşıntı ve kızarma

Merhaba, Bir spor yaralanması sonucu sol ayağımda şişlik oluştu ve birkaç gün FastJel isimli ilacı uyguladım. Birkaç gün sonra tam ayak bileği kısmında kaşıntılı kızarıklık oluştu (ayak üzerinde ya da şiş kısımda herhangi bir şey yok sadece çorabın bittiği bilek noktasından iki parmak genişliğinde ve alt sınırı sanki topuk çorabın bitti nokta gibi düz çizgi şeklinde bileğimi çevreliyor.) ve bazı noktalarda (ayağımın arkasına doğru) su toplamaya başladı.Daha sonra ilacı kestim ve özel bir poliklinikten Ultralan krem ve Allerset tablet kullanmaya başladım. Bir iki gündür sağ ayağımda ve sol el işaret parmağımda (sanırım ilacı uygularken kullanıyorum.) da ufak kızarıklık ve kaşıntılar oluşmaya başladı. Alerjik bir durum mu yoksa çorabın sıkması ile oluşan mantar gibi bir durum mu var sizce ? Dün kenacort iğne oldum. tablet ve kremi kullanmaya devam ediyorum. Ama belirgin bir değişiklik yok. Daha hızlı iyileşmesi için önerebileceğiniz başka bir çözüm var mıdır ? Teşekkürler.

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Umut Bey Allerjik kontakt dermatit veya yumuşak doku enfeksiyonu ??? olabilir. Bulunduğunuz şehirde dermatoloji uzmanına muayene olmanınızı öneririm Uzm.Dr.Hatice ERDEM www.haticeerdem.com.tr

5 Ağustos 2014 14:18
Uzm. Dr. Hatice Erdem
Uzm. Dr. Hatice Erdem Dermatoloji

Yazar toplam 1507 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Akne Tedavisi Uzm. Dr. Hatice Erdem
Atarax antikolinerjikmidir Uzm. Dr. Hatice Erdem
Saç dökülmesi-kellik Uzm. Dr. Hatice Erdem
İlaç hakkında Uzm. Dr. Hatice Erdem
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Doç. Dr. Okan Aksoy Dermatoloji
Uzm. Dr. Pınar Koç Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube