ÇD
Soru Sahibi
21 Kasım 2021 14:42

Ertesi gün hapı

Hocam merhabalar kız arkadaşımla ilişkimiz oldu korunmasız ilişkiden sonra ertesi gün hapı aldı ve 1 hafta sonra regl oldu ama regl tarihi beklenenden çok erken oldu. Gebelik riski var mıdır?

0
4 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Adet görerek gebelik olabileceğine inanacak kadar saf olmadığınızı inanmak isterim. Ertesi günü hapları adet düzenini bozar. Adeti başlamamış olsaydı, gebelik riskinizin olup olmadığı, riskin ne kadar yüksek ya da düşük olduğu konusunda yorum yapamam ama en riskli durumda bile hapla gebelik olasılığı yüzde 2'dir. Bundan sonrası için güvenilir bir yöntem, örneğin doğum kontrol hapı öneririm. Bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

21 Kasım 2021 14:52
ÇD
Soru Sahibi

Hocam ama adeti 20 gün erken ve daha az bir miktarda gerçekleşti o yüzden şüphe ediyorum

22 Kasım 2021 08:21
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Üstüne görmeden şüphe ediyorsanız, okuyunuz. Üstüne görme – yerleşme kanaması (implantasyon kanaması) halk arasında çok abartılan, sık görüldüğü ve aylarca devam ettiği düşünülen adeta bir şehir efsanesidir. Gebeliğin rahim duvarına yerleştiği gün yani kabaca beklenen adet gününden 1 hafta kadar önce çok az ve çok kısa süren bir lekelenme durumudur. Yani 1 pedi bile kirletmeyecek, külotta leke yapacak kadar az bir lekedir. İddia edildiği gibi her ay, hatta gebelik süresince adet görme bilgisi yalan ve safsatadır. Amacı korkutup muayeneye ikna ve ticari kazanç elde etmektir. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

22 Kasım 2021 13:14
ÇD
Soru Sahibi

Hocam merhabalar kolay gelsin. Partnerimle ilişki yaşadık ama vajina içine boşalma olmadı sadece dışarı boşalma oldu ama o sırada vajinaya teması oldu sıvının. Sizce gebelik için risk var mıdır?

17 Ocak 2022 09:02
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Vajinal cinsel ilişki olduysa boşalma olmaksızın gebelik olasılığı vardır. Olmadıysa gebelik olasılığı sıfırdır. Önceden okumanızı önerdiğim kaynakları okumadan tekrar soru sormayınız.

17 Ocak 2022 21:49
ÇD
Soru Sahibi

Hocam bende varikosel var grade a ve a+B değerlerim referansın çok altında. Bu durum gebelik riskini azaltır mı?

18 Ocak 2022 09:29
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bir diğeriyle bağlantısız, arkası kesilmeyen sorularınızı ancak infertilite nedeniyle başvurduğunuz ve sizi tanıyan hekiminiz yanıtlayabilir. Doğru bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (Çocuk sahibi olamayan infertil çiftler için temel bilgiler. Ocak 26, 2018 ; İnfertilite Nedir? Nasıl Yönetilir? Haziran 11, 2018 ; Çocuk sahibi olmakta başarısız infertil kadınlara histeroskopi yapılmalı mıdır?*** *** ** ; Erkek infertilitesinde ilaç tedavisi. Aralık 13, 2019 ; Erkek infertilitesi – *** *** ** ; Çocuk isteyen herkese tüp bebek mi yoksa sebebe yönelik tedavi mi? *** *** ** ; Anti-müllerian hormon (AMH) ne işe yarar? – Kritik analiz. Ağustos 20, 2017 ; Çocuk isteyen herkese tüp bebek mi yoksa sebebe yönelik tedavi mi? *** *** ** ; Çocuk sahibi olamayan infertil çiftler için temel bilgiler. Ocak 26, 2018 ; Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanmalı? Kimlere uygulanmamalı? Başarı oranları nedir? *** *** ** ) ulaşabilirsiniz.

18 Ocak 2022 13:20
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 9171 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
vajinada yanma Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Duphaston kullanımı Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Göktürk Han Doğan
Uzm. Dr. Göktürk Han Doğan Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Beste Turhan
Op. Dr. Beste Turhan Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Lale Aslanova
Op. Dr. Lale Aslanova Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Fidan Aslanova
Op. Dr. Fidan Aslanova Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Deniz Taş Şentürk
Op. Dr. Deniz Taş Şentürk Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube