DS
Soru Sahibi
4 Nisan 2021 16:04

Emzirme dönemi

Hocam merhaba 10 günlük bebeğim var ağır alerji hastasıyım antihismantinler yeterli gelmiyor ve bunun sonucunda kortikosteroid ve sıgmasporın kullanıcaksın antihistaminikler beraber dedi doktor size sormadan kullanmak istemiyorum bu konuda ki görüşünüz nedir kortizon da hangi ilacı kullanabilirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Atila Karaalp
Tıbbi Farmakoloji

Sayın Sedef Hanım: Ne yazık ki bir süredir yaşadığım olağanüstü yoğunluk nedeniyle size zamanında yanıt veremedim. Umarım aşağıdaki yanıtım sizin için çok geç değildir. Doktorunuz gerekli gördüyse ilaçları kullanmanız gerekecek, benim buradan sizin klinik durumunuzu bilmeden kullanın ya da kullanmayın deme gibi bir durumum olamaz. Öncelik sizin hastalığınızın tedavi edilmesi. Meslektaşım da bunları değerlendirip kullanmanız gerektiği sonucuna varmış diye düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim.

27 Mayıs 2021 15:51