KA
Soru Sahibi
18 Nisan 2019 21:27

Egzama ve çeşitli cilt rahatsızlığı

merhabalar sn. hocam 29 yaşındayım birden fazla cilt rahatsızlığım var. birincisi seboroik dermatit. saçımda, kulak arkasında, kulak içinde, alt ve üst çenede, burun çevresinde ve göğüs bölgesi orta kısımda mevcut ve aktifdir. saç kulak içi ve göğüs bölgesi aralıklarla amansız kaşıntı oluyor. ikinci cilt rahatsızlığı el bilekleri iç tarafı ve baş parmağa kadar uzanan küçük küçük kahve rengi kabarıklar var bunların bana bir zararı yok lakin endişe verici oluyorlar. üçüncü cilt rahatsızlığım af edersiniz penis ucunda ve çevresinde mevcuttur. bazen ince bir sızı veriyor. ve pullanma oluyor. yavaş bir ilerleme ile artma gözlemleniyor. daha önce lebra hastanesine gittiğimde ilgilenen hekim merhem ve losyon vermişti kullanmamı söyledi. 45 gün gibi düzenli kullandım fakat olumlu bir ilerleme olmadı. oradaki hekim beyin tanısı 1.)L30.1 -DİSHİDROZ [POMFOLİKS] -- 2.)L43.9 -LİKEN PLANUS, TANIMLANMAMIŞ -- 3.) L21.9 -SEBOREİK DERMATİT, TANIMLANMAMIŞ olarak e-nabız sitesinden aldım seboroik olanı zaten biliyorum fakat diğerleri hangi bölgede olduğunu bilmiyorum. sizden destek rica edebilirmiyim. takıntılı olduğumdan bu rahatsızlıklardan çok muzdarip haldeyim. ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim. sağolun

1 cevap
Cevaplar (1)

Liken planus ve ekzema hastalıkları yerleşim yerlerine ve klinik özelliklerine göre farklı klinik seyir gösterebilirler. Hekiminize danışmanız uygun olur. Geçmiş olsun

25 Nisan 2019 11:21