4 Mart 2019 10:34

Doğum sonrası ilişkide kanama

Merhabalar. Birkaç dikişli normal Doğum yaptım. 75 gün sonra ilk birlikteliğimizden sonra 4 gündür devam eden açık kırmızı renkte kanamam var acaba bu adet kanaması olabilir mi? Doğum sonrası 40 kontrolümde sol yumurtalığımda kist oluştuğunu öğrenmiştik kanama ondan kaynaklı da olabilir mi ? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kist kanama yapmaz. 75 gün sonra ilişki doğuma bağlı kanama yapmış olamaz. Emzirmiyorsanız adet kanaması olabilir ya da bazen bebeğin eşnin rahime yapıştığı yerden kanama olabilir. Adetten daha uzun devam ederse bir hekime gidiniz. Sizi tanımadan ve muayene etmeden sadece anlattıklarınıza dayanarak yapılan hekim yorumlarının yanıltıcı olabileceği ve sorumluluk taşımayacağı konularında sizi uyarmak isterim. Size ancak www.drkutaybiberoglu.com, doktor sitesi, instagram (IGTV), facebook, youtube / biberoglu linklerindeki yazı ve videolarımı izlemenizi önerebilirim.

4 Mart 2019 10:42