AA
Soru Sahibi
5 Aralık 2020 17:14

Diz Yaralanması

Merhaba sayın hocam mr sonucum aşağıdadır; .Diz eklemini oluşturan kemik yapılar ve artiküler kıkırdak yüzeyler normaldir. .Medial menüsküs arka boynuzunda santral sinyal artışı izlenmektedir. (grade 1 dejenerasyon) .Ön boynuzunda santral lineer sinyal artışı, anterior ve lateral duvarında fraying görünümü dikkati çekmiştir. (grade 2 dejenerasyon) .Lateral menüsküs ön boynuzunda santral lineer sinyal artışı dikkati çekmiştir. (grade 2 dejenerasyon) .Arka boynuzu normaldir. .Ön çapraz bağda eminensia komşuluğunda interstisiel yırtık, bu bölgede lineer effüzyon dikkati çekmiştir. .Arka çapraz bağ normal anatomik ve sinyal özelliğindedir. .Medial ve lateral kolleteral ligamentler normaldir. .İnferior pateller ligaman normal yapı ve intensite de izlenmiştir. .Quadriseps kas ve tendonu normal yapı, intensite de değerlendirilmiştir. .Hoffa yağ yastığı doğaldır. .Plikalar doğaldır. .Patella femoral eklem ilişkisi ve patellar kartilaj normaldir. .Patella süperiorda posteriora tilte görünümdedir. .Prepatellar bursada minimal sıvı artışı, periferinde ödematöz değişiklikler dikkati çekmiştir. .Diz eklem içi ve supra patellar bursada sıvı fizyolojik üst sınırlardadır. .Popliteal fossa normaldir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü
Ortopedi ve Travmatoloji

Bu durum için muayene bulgularınız önem taşır. O nedenle bir ortopedi ve travmatoloji uzmanına başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun

25 Aralık 2020 21:22