f
Soru Sahibi
31 Mayıs 2013 22:39

diyet

merhaba doktor hanım ben 1 yaşımdan beri büllöz dermotoz diye bir cilt rahatsızlığı geçiriyorum.doktorlar bana hep kortizonlu ilaçlarlar ve kremler verdiler şuanda kiloluyum vucut kitle endeksim 29 ne yapmamı uygun görürsünüz

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba öncelikle 3-4 kg dan fazlası olanlar yada basit durumlarda şunları yapın sorununuz düzelir diyebiliyoruz.ama beden kitle indeksi yüksek olanlar ilaç kullananlar ondan dolayı kilo alanların biyokimyasına bakılması gerekir.yapacagımız yanlıs bir uygulama ters sonuc verebilir.öncelikle bir uzmana görünmenizi öneriyorum bu nedenle.gün boyu 8-10 bardak su için.sebze tüketmeye agırlık gösterin.sık sık ve az az beslenin ve öğün atlamayın.kısa yürüyüşler yapın iki günde bir en azından.45 dk ile baslayabilirsiniz.etinizi dana tercih etin ve yağsız et tüketin,tavugun derisini vesakatatları tüketmeyin.

4 Haziran 2013 08:15