25 Aralık 2016 12:15

Distal arthrogryposis tıp 1

Hocam. Eşim 24 haftalık hamile. Aynı zamanda 10 aylıkta sağlıklı bir erkek evladımız var. Eşimin radyolog tarafından farkli zamanlarda yapılan ayrıntılı organ taramasında her iki eldede 3. Ve 4. Parmak hareket etmediği saptandı ve distal arthrogryposis tıp 1 teşhisi kondu. Aynı zamanda trizomi 18'den şüphelendi. Bu rahatsızlıgin tedavisi var mıdır? Ne yapabiliriz? İlerler mı? Hayati tehlikesi var mı? Lütfen yardımcı olun.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Doktorunuzun şüphe ettiği her iki durumun da tedavisi yok. Ancak doğru teşhisin konulması hem bu bebek hem de sonraki bebekler için önemlidir

25 Aralık 2016 21:26