BS
Soru Sahibi
12 Eylül 2021 18:40

Dışkıda Yağ

Merhaba. Bugün sabah dışkımı yaptığımda suyun üzerinde yüzen yağ damlacıkları vardı. Bir süredir gaviscon ve raneks kullanıyorum. Yakın zaman içinde endoskopi ve kolonoskopi olmuştum. Daha önce çölyak testleri vs bakılmıştı. Bundan üç ay önce ultrasonda da birşey yoktu Sizce önemsemeli miyim? Karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum. İshal gibi değildim, tuvaletim normaldi, ekstra yağ damlaları vardı. Sevgiler

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Geçmiş olsun, bir kez yap görmeyi önemsemeyin, devam ederse ve özellikle ishal gelişirse tekrar yazın.

12 Eylül 2021 21:52
BS
Soru Sahibi

Aslında hep cıvık şekilde, püre kıvamında olurdu. Bazen düzelirdi. Hep ibs dediler. Gerekli tüm tetkikleri de yaptırdım sanırım. Ayda birk kez düzgün kıvamda oluyor. Onlardan biri de buydu, bunda da bu şekilde yağ gördüm fazlaca. Teşekkürler cevap için, bilgilendireceğim.

13 Eylül 2021 00:30
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Tekrar geçmiş olsun, yağlı dışkılama daha çok kronik pankreatitte pankreas yetmezliğine bağlı gelişir ancak bağırsak pasajı hızlandığında da olabilir. Tekrarlarsa önemsemek ve araştırmak gerekir.

13 Eylül 2021 12:53