of
Soru Sahibi
29 Kasım 2015 00:58

disarda satilan etler hk.

televizyonda disarda satilan sucuklarin ısinlanmis olanlarin kanser yaptigi soyleniyor bu dogrumudur acaba birde yefigimiz ictigimizbherseyden kanser olunurmu bunlar kanitlanmismi cocuklarimiza disarda yedirdigimiz fast fooflarda kanser yapici seyler varmi

1 cevap
Cevaplar (1)

Fatma Hanım merhaba, İşlenmiş ürünlerin(salam, sucuk , sosis vb) kanser ve daha başka hastalıklar için risk faktörü olduğuna dair ciddi çalışmalar var.. Bu nedenle bu besinleri olabildiğine az tüketmek gerekiyor. Yine fast food besinlerde pişirme sırasında uygulanan işlemlerle kanserojen olabiliyor. Bu nedenle bunları da haftada -2 kez tüketebilirsiniz, ama fazlası uygun değil. Saygılarımla.

30 Kasım 2015 11:29