AG
Soru Sahibi
17 Nisan 2013 15:45

dilate kardiyomiyopati

hocam merhaba benim sorum eşime 8 ay önce dilate kmp.teşhisi kondu(EF36-38)atriyel fibrilasyon ve pulmuner hipr.var hocam eşimin raporu %60 olarak verildi hocam eşime raporu 1 yıllık verdiler merak ettigim soru hocam bu hastalık gerçekten 1yıl sonra düzelme yada yol katetmiş olurmu arlec 6.25 ve lasix kullanıyoruz 5 aydır hocam inanın çok isterim düzelmesini bilmiyorum hocam erken emekli ederlermi bu hastalıkla hocam lütfen cevap yazıp beni aydınlatın hocam saygılar...

1 cevap
Cevaplar (1)

Dilate kardiyomiyopati genelde sebebini teşhis edemediğimiz ama semptomatik olarak tedavi etmeye çalıştığımız bir hastalık grubudur. Özellikle genç Hastalarda genelde iyi takip ve tedavi ile düzelme olmakta ancak hiç bir zaman bunun için mutlaka tam düzelecektşr gibi bir beklenti içine girmemek gerekir. Maluliyet açısında ise bu oranlar genelde EF değerine ve hastanın şikayetlerinin ciddiyetine göre değerlendirerek tayin edilmektedir. Eşinizin iyileşmesi için iyi bir tedavi ve tuzsuz diyet şarttır .

17 Nisan 2013 20:30