kh
Soru Sahibi
24 Şubat 2022 18:42

crohn hastalığı

Hocam merhabalar benim şiakyetim sadece sabahları ishal gibi arada normal dışkılama var sağ alt kadranda ağrı değil hassasiyet gibi bişey vardı gece uyanma rahatsızlık yok günde bir yada iki wc oluyor hocam ilk 6 ay önce kolonoskopimde bir adet 3 mm ülser vardı patoloji normla geldi crp kalrpotektin sedim ve diğer gaita kan tahlillerinde normaldi 6 ay sonra ikinci kolonoskopi oldum baska bir doktor da terminal ileum dahil normal total kolonoskopi parça alınmamış ilaçlı mr çekildi (mr entrofrafi değil) emarda tamamen normal hocam bana colidiur smflat ve probiyotik başlandı ilk ay ishal vs bişey kalmadı sağ alt kadranda hasssiyet de minumuna indi kalmadı gibi bişey ama devamında şuan yine sabah ları ishale yakın arada normal dışkılama oluyor günde bir yada iki kez benim sorunum ne olabilir bu kadar tetikik sonrsı hala crohn üzerinde durmalımıyız

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Koray Koçhan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Kolonoskopi / Gayta testleri/ Calprotektin/ MR normal iken Crohn Hastalığından uzaklaşmak gereklidir. Anlattıklarınız Huzursuz Bağırsak Sendromu ile uyumlu görünüyor. Beslenmenizi, hayat tarzınızı ve ruh sağlığınızı iyi tutun :)

9 Mayıs 2024 11:29