BB
Soru Sahibi
27 Temmuz 2020 00:00

Ciltte dokuntu

Iyi gunler, Annemde (80 yaş) ve babamda (85 yaş) zaman zaman kizariklik seklinde dokuntu oluyor. Hafif kasindiriyor ve 4-5 gunde geciyor. Kollarin icinde ve bacak, karin bolgesinde olabiliyor. Daha onceki yillarda da olmustu. Hatta nadiren, tek yerde olmak uzere bende de oluyor bazen. Yediklerimizden mi bilemiyoruz, dikkat ettigimiz halde zaman zaman tekrarliyor. Kulkandigimiz deterjani da degistirdik, ekstra durulama da yapiyoruz. Babam aml tedavisi goruyor ayni zamanda, doktorumuza sordugumuzda mevsimsel ozellikle kirmizi meyvelerin yenmesi ile ilgili olabilevegini soyledi. Maalesef korona nedeniyle, risk grubunda olduklari icin hastaneye de goturemiyoruz. Ne yapmamizi onerirsiniz? Tesekkurler.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

MERHABA GEÇMİŞ OLSUN. BABANIZIN AML TEDAVİSİ GÖRMESİ KAŞINTIYI ARTIRACAK BİR SEBEP. BELLİ BİR YAŞTA ÖZELLİKLE KADINLARDA POSTMENOPOZAL KAŞINTI VE KURULUK SIK OLUR. KIRMIZI MEYVELER SEBEP DEĞİL AMA ARTIRICIDIR. MALESEF İLAÇ İSMİ VEREMİYORUM ANCAK ÖNERİLERİM DOKTORUNUZA DANIŞARAK KAŞINTI İÇİN TABLET BAŞLAMAK VE KAŞINTIYI ALIRKEN DERİYİ ONARAN ECZANEYE SORARAK ALACAĞINIZ BİR VÜCUT NEMLENDİRİCİSİNİN GÜNDE BİRKAÇ KEZ YAYGINCA SÜRÜLMESİDİR. İYİ GÜNLER DİLERİM.

27 Temmuz 2020 14:44
BB
Soru Sahibi

Cok tesekkur ederim Hocam. 2 gundur Alerset 10 mg tablet iciyor, Avil krem kullaniyor fakat dokuntulerin nedeni belli olmadi ve tekrar ediyor, ilaca ragmen yeni cikanlar olmus. Eskilerde sonme olmus. Bu ilaclari ne kadar sure ile kullanabilir? Alerset yan etkilerinde trombosit dusuklugu yaziyordu, aml tedavisi acisindan bir zarari olur mu? Tekrar tesekkur eder, iyi calismalar dilerim.

29 Temmuz 2020 00:08

MERHABA TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN. ALLERSET İ DOKTORUNUZA DANIŞARAK KULLANIN. İYİ GÜNLER DİLERİM

17 Ağustos 2020 12:13
Uzm. Dr. Berna Gürol Sazan
Uzm. Dr. Berna Gürol Sazan Dermatoloji

Yazar toplam 134 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Sebebi nedir Uzm. Dr. Berna Gürol Sazan
Aknetrent kullanılırken ben aldırma Uzm. Dr. Berna Gürol Sazan
Cilt çatlağı Uzm. Dr. Berna Gürol Sazan
Zoretanin Etkileri Uzm. Dr. Berna Gürol Sazan
Aşırı Kepeklenme Ve Egzema Dermatit Uzm. Dr. Berna Gürol Sazan
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Işıkhan Özkır
Dr. Işıkhan Özkır Dermatoloji
Uzm. Dr. Deniz Kaya
Uzm. Dr. Deniz Kaya Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube