AA
Soru Sahibi
17 Nisan 2021 14:40

Boyun fıtığı

Hocam boyun mr sonucumu değerlendirir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden. Servikal lordoz düzleşmiştir. Vertebraların korpus yükseklikleri, kortikal ve medüller sinyal kayıtları  normaldir. C2 - C3 vertebra korpusları ve posterior elemanları füzyone görünümdedir. : C3-4 İntervertebral diskte  santral posterior bulging mevcuttur.    Bu  düzeyde anterior BOS kolonunda daralma izlenmektedir C4-5  C5-6 ve  C6-7 İntervertebral diskte  jeneralize bulging  mevcuttur.  Bu düzeyde  anterior BOS kolonunda minimal daralma izlenmektedir Diğer disk aralıkları normal sınırlarda değerlendirilmiştir. Dural kese orta hatta ve normal konfigürasyondadır. Nöral resesler normal genişlikte olup, ön-arka sinir köklerine ait sinyal kayıtları doğaldır. Servikal medülla spinalisin kalibrasyonu ve sinyali doğaldır. Servikal adele planları doğal olup paravertebral alanlarda patolojik sinyal kaydı mevcut değildir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Özge Kiremitçi Özer
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba. Boyun bölgenizde omurgada düzleşme, dejeneratif disk değişiklikleri raporlanmış. MR'ı planlayan hekiminiz gereken tedavi planını da yapacaktır. Geçmiş olsun.

20 Nisan 2021 10:45