ÖE
Soru Sahibi
26 Ocak 2021 18:36

boyun ağrısı

Hocam merhabalar.Sol omzumda ağrı var.Sanki biri bastırıyo gibi.Boyun fıtığım vardı.Boyun fıtığı omuz ağrısı yapar mı?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Sibel Karaca
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Emre bey geçmiş olsun, boyun fıtığı omuza ve kola yayılan ağrılara neden olabilir

28 Ocak 2021 15:12
ÖE
Soru Sahibi

Hocam size bir şey daha sorucam.Bana 3 ayda bir botoks tedavisi yapılıyor kollarıma.Kollarımda distonik tremor var.Vücudumda da distoniler var.Sol göz kapağımda takılma oluyo sağa göre bazen bir iki saniye geç açılıyor.Buna distoni denildi.Boyunda kasılma ve göbekte titreme var.Bunada distoni denildi.Merdiven inerken çıkarken zorlanma ve bacaklarımda seğirmeler oluyor.Rivotril kullanıyorum günde 1 tane.Omuzuma yayılan ağrılar bir kez daha olmuştu.Doktor lioresal 10 mg diye bir ilaç yazmıştı bu ilacı rivotrille birlikte kullanınca kasılmalarım baya azalmıştı.Sadece rivotril etki etmiyor.Bu ilacı sürekli kullanabilir miyim Boyundaki durumda distoniden dolayı olabilir mi?Sağa sola çevirmede zorlanıyorum.Distoniden mi yada fıtıktan mı olduğu nasıl anlaşılır?

29 Ocak 2021 16:16
Doç. Dr. Sibel Karaca
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Emre bey, çok geçmiş olsun. hareket sistemi bozuklukları şile ilgilenen çok kıymetli Hocalarım var Ankara'da (Prof. Dr. Bülent Elibol ve Prof. Dr. Cenk Akbostancı) Lioresal ile Rivotil'i birlikte kullanmanızda sakınca yok diyebilirim. Ancak devamını onlarla konuşmanızı öneririm.

6 Mart 2021 10:46