SS
Soru Sahibi
30 Eylül 2016 21:44

Boğazda batma takılma

Doktor bey benim boğazda batma hissi, yutarken boğazda baskı, sol tarafta daha ağır olarak ense ve boyunda kasılma,şakaklarda, sol kulakta, omuzlarda ve çenede ağrı şikayetim var.Kbb muayenesinde bir şey çıkmadı. Kbb doktoru Emarla bakalım dedi Sol boyun ve baş emarı çekildi.emarın sonucu;platin tonsillalarda simetrik hipertrofi dikkat çekmektedir.bilateral anteirposteiror servikal zincirde birakaç adet büyüğü en geniş yerinde 10mm lenf nodları seçilmektedir.biteral maksiller sinüslerde ince mukozal kalınlaşmalar seçilmektedir.bu sonuca göre kbb doktoru hiç bir şey yok dedi. Diş hekimine gittim o da kendini sıkıyorsun kaslarına ve çene eklemine zarar vermişsindir dedi.Kas gevşetici ödem attrıcı ve pasiflora verdi. Bir de gece kullanmam için özel dişlik yapıldı. Kas gevşetici içerken boğazda ki batma hissi gitmişti ilaç bittikten bir süre sonra takılmalar ve ağrılar tekrar başladı. Nörolojiye gittim. Emar sonucumu yanıma almadığım için gösteremedim. Nöroloji doktoru Süreci ve şikayetlerimi dinledikten sonra psikolojik olduğunu söyledi. Paxil isminde bir ilaç verdi. Açıkcası kararsız kaldım bu ilacı kullanmak için. Daha kapsamlı bir muayane mi yaptırmalıyım yoksa paxil'i mi kullanmalıyım bilemedim. Sizden de bir görüş almak istedim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Kan tahlilinizde troid fonksiyonları normalse ve boyun ultrasonu yapıldığında patoloji gözükmüyorsa psikolojik ilaç almanız faydalı olabilir. Geçmiş olsun.

3 Ekim 2016 09:49