SS
Soru Sahibi
7 Mayıs 2022 19:07

Biyopsi

Hocam iyi günler babama biyopsi onerildi kan sulandırcı iciyor 5 gün once bıraktı ama benim korkum biyopsi sırası cok kanama olup babama birşey olabilirmi bu beni cok korkutuyor bu bir kuruntumu yoksa olasık az buz değil mi ?

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Kan sulandırıcı kesildikten sonra kanama ıhtimali normal hastalardaki gibidir. Yani cok düşük ihtimal. Sonucta biyopsi önermişlerse önemli bir durum olabileceği için önerdiler. Biyopsi olmayıp olası hastalığın tanısının gecikmesi ve erken tanı ve tedavi şansını kaybetmesi daha büyük risk içeriyor. Doktorunuzun önerilerine uymanızı öneririm Saygılarımla

7 Mayıs 2022 20:59
SS
Soru Sahibi

Yarin olucak zaten hocam 5 gün önce ecopirin içiyordu bıraktı. Bundan 6 ay önce psa yüksekliğinden dolayi önce multi mr istediler bisey cikmadi en yuksek pirads 2 çıktı el muayenedede doktor elime bir şey gelmedi dedi . Fakat psa düşmedi kalp dokturda yeni anjiyo olduğu için bıraktırmadi kan sulandiricilari o yüzden bugüne sarktı kötü birsey yada ilerleme olmamıştır inşallah hocam bu kan sulandirici biyopsi olayında dediğiniz beni rahatlattı babamda gergindi onada ileteceğim teşekkürler.

8 Mayıs 2022 01:13

Geçmiş olsun

10 Mayıs 2022 14:59
Op. Dr. Tuğrul Türker
Op. Dr. Tuğrul Türker Üroloji

Yazar toplam 589 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
İdrarda bozukluk Op. Dr. Tuğrul Türker
Varikosel ağrısı Op. Dr. Tuğrul Türker
Biyopsi Op. Dr. Tuğrul Türker
Ultrasonda Op. Dr. Tuğrul Türker
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube