KM
Soru Sahibi
12 Mart 2018 00:50

Bipolar Bozukluk

Emine hanım iyi çalışmalar. Bana bipolar teşhisi ilk 2015 yılın da konuldu. O zaman hastalığımın aktif aşamasındaydım. Beni tetikleyen faktör ise aşık olmamdı. Doktorumun verdiği ilaçları kullanmadım. Beni sakinleştiriyor düşüncesiyle alkole yöneldim. Bu coşkunluk hali 4-5 ay sürdü, sonrası uzun süren bir bunalım dönemi, taki son on gün öncesine kadar,ama şu an alkol kullanmıyorum. İntiharı çok düşündüm ama ALLAH a inancım çok kuvvetli olduğu için hiç denemedim.Bipolar hakkın da çok araştırma yaptım. Kendimi dizginlemeye çalışıyorum ama bazen iş yerin de çalışırken sinirlerime hakim olamıyorum. Sizin tavsiyenizi alabilirmiyim. Mustafa

1 cevap
Cevaplar (1)

Mustafa bey iyi günler.. Anladığım kadarıyla 3 yıl önce bipolar teşhisi konmuş ancak tedavi sürecinize gereken önemi vermemişsiniz.. Doktorunuzun size önerdiği ilaçları da kullanmamışsınız.. Bipolar hastalığı hakkında çok araştırma yaptıysanız bu hastalıkta düzenli ilaç kullanımının da önemi biliyor olmalısınız.. Size tavsiyen yeniden doktorunuzla görüşmeniz.. ayrıca devlet hastanelerine bağlı toplum ruh sağlığı merkezleri var her şehirde.. Bulunduğunuz şehirdeki TRSM’ye başvurup oradaki uzman psikiyatristten ya da psikologdan yardım alabilirsiniz.. TRSM’ler sadece bipolar ve şizofreni hastalarına hizmet veren merkezlerdir.. Sağlıklı günler dilerim..

11 Nisan 2018 10:36