AG
Soru Sahibi
19 Mart 2021 05:14

Bilaxten gebelik

Hocam takdire şayan bir hocasınız sabırla ve ihtiyatle benim sorularımı cevapladıydınız için çok teşekkür ederim size. Yurtdısındayım o yüzden sıze soruyorum caresızım. Urtıker hastalığım var anıden çatı ve 23 haftalık hamileyim kadın doğum doktoru bana uzaktan bilaxten ilacını yazdı ve günde 3e kadar kullanabilirsin dedi ben yine de size sormak istedim iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Tıbbi Farmakoloji

Bilaxten (Bilastine) yeni bir anti-alerjik ilaç. Hamile hayvanlarda zararlı bir etkisi saptanmamıştır. Ancak hamile kadınlardaki veriler sınırlı olduğu için kesin olarak zararsızdır denemez.

19 Mart 2021 10:20