ŞS
Soru Sahibi
8 Aralık 2020 21:03

Bel fıtığı

Merhabalar doktor hanım l5 s1 de fıtık problemim var , ameliyat diyorlar, yürümem de ciddi sıkıntı var sağ bacağımdan topuk altına kadar ağrı var ameliyat olmadan geçme şansı var mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Güneş Terzi
Anestezi ve Reanimasyon

Öncelikle geçmiş olsun. Filmleri ve hastayi gormeden yorum yapmak yanlis olur. Ameliyat endikasyonunu koyan doktorun degerlendirmesi onemli. Yurume probleminiz kas gucsuzlugu kaynakliysa, ciddi bir sinir basisi varsa ameliyat onceliklidir. Eger bunlarin disinda bir fitik soz konusuysa evet ozon, akupunktur ve noralterapi gibi yontemlerden uygun olanlari alabilirsiniz. İyi gunler, iyi seneler.

4 Ocak 2021 09:53