yN
Soru Sahibi
18 Ekim 2018 09:06

Bebeklerde antibiyotik

Doktor bey merhaba. 3 bucuk aylık bebeğimin ateşlenmesi sonucu evde calpolla düşüremediğimden hasteneye gittim ve bütün tahlilleri normal çıkmasına rağmen (kan ve idrar kültürüde dahil)çocuk doktoru yatış verdi. 5 güne yakın damardan antibiyotik verildi serumla ateşi düşürüldü beşinci günün sonucunda ise 6.hastalık olduğu anlaşıldı ve aniden tedaviyi kesip taburcu edildik. Doktor bey bebeğime bunca verilen ilaçlar boşa mı oldu. Bu kadar küçük vücudu bu antibiyotği nasıl dışarı atacak çok üzülüyorm bağışıklığı düştü antibiyotik ona zarar verdi diye. Bebeğim anne sütüyle besleniyor bu onun toparlanmasına yardımcı olurmu doktor bey. Etraftan sürekli onun bağırsakları hasar gördü daha kolay hasta olacak gibi şeyler duyuyorum bunlar gerçek mi. Şimdiden teşekkürler lütfen cvbınıza ihtiyacım var.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Neşe hanım merhaba. Öncelikle endişelenmeyin. bebeğinizin ateşli durumu izlenirken çeşitli antibiyotikler kullanılmış. Sonra 6. Hastalık olduğu anlaşılınca ilaçlar kesilmiş. Önemli bir sorun oluşturmaz. Anne sütü emzirmeye devam ederseniz iyi olur. Sağlıklı günler dilerim.

23 Ekim 2018 12:22