si
Soru Sahibi
16 Eylül 2015 22:17

bebegin beslenmesi

merhaba benim 15 aylik bir kizim var 8.5 kilo 4 ay anne sutu aldi 36 haftalik dogdu dogdu dogali mama veriyorum suan 3 olcek ancak yiyebiliyor benim sorum ben kac aylik olana kadar mama vermeye devam edeyim ne zaman mamayi vermeyi birakmaliyim bilgi verirseniz sevinirim Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, İlk 6 ay anne sütü olmasını istiyoruz, ancak süt ile ilgili sıkıntılar olduğunda bu süreçte mama desteği devreye giriyor. 6 aya kadar verebilirsiniz, sonrasında ek besinlere yavaş yavaş baslayın, ancak tamamen bu besinlerden gereksinimini karşılayamayacağı için o süreçte mamanın müktarında azaltmalar yapıp devam edebilirsiniz. Saygılarımla.

7 Ekim 2015 12:42