ŞN
Soru Sahibi
23 Eylül 2021 13:20

Balgamda kan

Hocam merhabalar size bir sorum olacaktı alerjik astim hastasıyım duzenli ilaç kullanıyorum. Bu sabah göğüsümde hirilti ile birlikte öksürük oldu.Şiddetli olarak 4 kere art arda öksürdüm ve sonrasında balgamimda kan gördüm, bu kanı gördükten sonra yarım saat içinde birkaç kez balgam kontrolü yaptım yine kan gördüm , sonrasında kan kesildi balgam şu an saydam beyaz olarak geliyor,bu balgamdaki kan neden olmuş olabilir, şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İrfan UÇGUN
Göğüs Hastalıkları

Merhaba, geçmiş olsun. Şiddetli öksürük ile birlikte balgamda kan gelmesi görülebilir, özellikle kan sulandırıcı da kullanılıyorsa. Bir süre takip edin, kesilirse önemli değil, astım ilaçlarınıza devam edin, sigara kullanmayın, kan devam ederse akciğer grafisi çektirmekte yarar var, selamlar.

24 Eylül 2021 10:41