KD
Soru Sahibi
23 Ocak 2019 11:14

Bağlanma sorunu

Merhaba hocam Benim 8.5 aylık kızım var 35+5 haftalık doğdu emmediği için sütü sağarak verdim ve sütüm az olduğu için ben hep süt sağmaya çalıştım beslenmesi hep gecikti oyüzden ve çok ilgilenemedim o dönemde şimdi bana güvensiz bağlanan bir kızım var süt sağmayı bıraktım masaj yapıyorum birkaç gündür hep Kucağımda tutmaya çalışıyorum bana tavrı biraz değişti ama hala beni aramıyor yaptığım hatayı geç fark ettim babasını çok seviyor bana karşı öyle değil güvenli bağlanmayı nasıl sağlayabilirim bunun için çok mu geç kaldım lütfen yardım edin benimleyken mutsuz bebeğim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba 8.5 ay telafi etmek icın gec bir yaş değil. Sizden dogal olarak yansiyan ilgi ve sevgiyi hissetmesi cok önemli. Artik ek gidalara da gectiginiz icin beslenmesi de cesitlebecektir. Biberonla bile mama verieken kucaginiza alip aynen emziriyornus gibi teninize değerek - örnegin gomleginizi cikartip gogsunuzun uzerinde size dokunarak -beslemeye özen gosterin. Bir iki ay. Onunla göz göze gelerek gulumseuetek sevecen bir ses tonuyla konusun.. cikardigi sesleri taklit edin.. cee oyunlari oynayin.. Farki göreceksiniz. Zor bir dönem olmus sıze doğum sonrasi.. Depresif bir halde cok iliski kurma, ona sarilma emzirme benimseme gibi duygulari tam yaşayamamişsiniz. Hemen yarin baslayin ? Sevgier

23 Ocak 2019 18:50