SB
Soru Sahibi
3 Kasım 2018 18:06

Bağırsak Tümörü

Hocam merhaba. 17 eylül de overyan fibroma ameliyatı oldum. Açık bir ameliyattı.Göbek deliğimden kasığa kadar kesi var. Sağ yumurtalık ve sağ tüpüm alındı. 3 gündür sol kasığımda sürekli bir ağrı var. Bazen karnımın sol tarafında da hissediyorum ama ana bölge sol kasık. Yattığımda elimle bastırdığımda karnımın sol tarafında da ağrı var. Sanki karnımın sol tarafında bir hava var, gaz ağrısı gibi ama gaz değil. O sıkıştırıyor gibi. Arada sol kasığıma harici olarak da ağrı saplanıp çıkıyor. Size sorum acaba bağırsak ile ilintili olabilir mi? Bağırdakta ciddi bir problem olmuş olsa, kist ameliyatımda, bağırsakta görüntü olarak şüphelenilecek bir görüntü olsa dr un dikkatini çekmez miydi? Bu arada üroloji ye gittim. kan ve idrar trmiz çıktı. Hatta böbreklere tomografi çekildi herhangi bir taş kum vs yok. Bu ameliyat olduğum kşst için, ameliyat öncesi ca testleri vermişti dr. Onlar da ca 125 hariç iyiydi. Ca *** *** ** idi. Ameliyattan sonra baktırmadım. Bağırsağımda tümör kanser vs olabilme ihtimali var mıdır? Ayrıca midrmdeki pangastrit için meteospasmyl ve nexium da düzenli kullanıyorum. Bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tarkan Karakan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Yaşınız 50den büyük veya ailede kolon kanseri öykünüz varsa tarama amacı işe kolonoskopi yaptırmanızı öneririm. Aksi taktirde gereksiz bir işlem olabilir.

3 Kasım 2018 21:59