GA
Soru Sahibi
27 Kasım 2015 18:49

Babamın Sürekli Acıkması

Merhaba. Babam 60 yaşında. 1 ay önce sağlıklı bir akciğer ameliyatı oldu. Herhangi bir parça alınmadı. Ameliyat sonrası midesinde yanma şikayetiyle hastaneye gitmiş. Meteospasmyl yumuşak kapsül ve Protinum ilaç verdiler. Bu ilaçları alma sebebi "gastrit" imiş. Doktoru öyle demiş. Bu ilaçlardan sonra yemeklerden hemen sonra açlık hissi yaşıyormuş. Ayrıca örneğin yediği maydonozu hiç sindirmeden direkt olarak dışkısıyla bütün halde dışarı atmış. Sebebi nedir? Şeker hastalığını düşündürür mü? Bu ilaçlardan önce acıkma hissi olmuyormuş ama bu ilaçlardan sonra yemek yedikten 10-30 dakika arası acıkma hissi yaşıyormuş. İlaçların yan etkisini ancak internetten araştırabildim evde değilim prospektüsünü okuyamadım. Bu durum yan etki mi acaba? Teşekkürler.

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Merhaba, Anlattığınız yakınmalar ilaçlardan sonra başladığına göre yan etki olabilir. Hekiminiz de uygun gördüğü taktirde ilaçlara bir kaç gün ara verip, yakınmalarin seyrine bakmak en etkin ve pratik yaklaşım olacaktır diye düşünüyorum. Geçmiş olsun

27 Kasım 2015 19:15
Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Uzm. Dr. KORAY Tuncer Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Yazar toplam 211 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Babamın Sürekli Acıkması Uzm. Dr. KORAY Tuncer
reflü ve boğaz gıcıklığı Uzm. Dr. KORAY Tuncer
İlaç etkileşimler Uzm. Dr. KORAY Tuncer
soru cevap Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Gastroenteroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Alp Atasoy Gastroenteroloji
Prof. Dr. Mustafa Güçlü Gastroenteroloji
Uzm. Dr. Mahmut Öztürk Gastroenteroloji
Prof. Dr. Barış Yılmaz Gastroenteroloji
Doç. Dr. Osman Özdoğan Gastroenteroloji
Facebook Twitter Instagram Youtube