KS
Soru Sahibi
17 Nisan 2021 16:29

Ataksi dedim ama umarım yanılmadım :)

Ozan Bey merhaba, Çekilen MR sonucum bu şekildedir. Bilgi alma amaçlı tarafınıza danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim. LOMBER MR İNCELEMESİ T2 ağırlıklı sagital TI ağırlıklı sagital ve aksiyal planlarda kesitler alınmıştır. Lomber lordoz normaldir. Vertebra korpus yükseklikleri normaldir. L2 vertebra korpusunda fokal yağlı hemanjiom mevcuttur. L4-5 dîskinde hîdrasyon ve yükseklik kaybı izlenmektedir. L4-5 düzeyinde anterior grade l spondilolîstezîs bilateral pars interartîkülaris defektleri izlenmektedir. Bu düzeyde disk bulging posterosantral ekstrüde disk hernisi tekal saka bas lateral reseslerde daralma mevcuttur. Bu düzeyde sol foraminal protrüzyon sol lateral reseste ve nöral foramende daralma dikkati çekmiştir. L4 sinir kökleri nöral foramen içinde basılıdır. Diğer intervertebral diskler normal morfoloji ve sinyal intensitesinde izlenmektedir. Spinal kanal genişliği normaldir. Distal spinal kord konus medullaris kauda ekina ve paraspinal yumuşak dokular normaldir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ozan Sagut
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Çekilen MR sonucu hakkında bilgiyi bu tetkiki isteyen, sizi muayene eden hekimden alabilirsiniz.

30 Ağustos 2021 13:12