AS
Soru Sahibi
24 Ekim 2021 00:14

Antibiyotik yan etkiler

Merhaba hocam. Anneme idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle augmentin yazıldı. Günde iki kez kullanıyor. Henüz kullanalı 2 gün oldu mide bulantısı ve ishal şikayetleri başladı. Ağzında da küçük bir yara çıktı. İlacı bırakmalı mıyız? Bir de bugün ikinci hapını içmedi bu olumsuz bir etki yapar mı?

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Merhaba Yaşlılarda mide bulantısı ishal genel durumu etkileyebilir. Hekim muayenesi uygun olur. Antibiyotik tedavi süresi dolmamış ve doz atanmış olduğundan hekiminize bilgi vermenizi öneririm. İyi günler

24 Ekim 2021 12:31
Doç. Dr. Zeynep Güneş Özünal
Doç. Dr. Zeynep Güneş Özünal Tıbbi Farmakoloji

Yazar toplam 37 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Gebelik yüz serumu Doç. Dr. Zeynep Güneş Özünal
Fluoksetin İlacı hakkında Doç. Dr. Zeynep Güneş Özünal
İlaç kullanımı Doç. Dr. Zeynep Güneş Özünal
Tatlandırıcılar Güvenli Mi ? Doç. Dr. Zeynep Güneş Özünal
Doksisiklin kullanımı Doç. Dr. Zeynep Güneş Özünal
Tıbbi Farmakoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Ayşe Gürkan Tıbbi Farmakoloji
Dr. Metin Yeşiltepe Tıbbi Farmakoloji
Uzm. Dr. Buket Güngör Tıbbi Farmakoloji
Dr. Nalan Tiftik Tıbbi Farmakoloji
Dr. Nathan Lack Tıbbi Farmakoloji
x
Facebook Twitter Instagram Youtube