SS
Soru Sahibi
7 Mart 2019 06:39

Amh değeri

Hocam benim sorum olacak ben adetin ikinci günü sağda 5 solda 5 yumurta var dedi ..fsh 10.3 lh 3.90 e2 57 prolaktin 21 adetin 21.günü progesteron 7.39 çıktı sonra benden amh istedi 0.53 geldi bunlar hep sağlık ocağı testi sadece amh medical hastanesi tüp bebek uzmanı istedi istanbul da yapıldı .adetleri düzenli 28 29 günde bir olur..doktr bana amh sorması hemen tüp bebek dedi ..aşılama sansi yok dedi..32 yaşındayım ..hocam Bana yardım edin ben bu kadar mı umutsuz vakayim. En azından yaza kadar beklesem temmuzda tüp bebek baslasam ogretmenim izin sıkıntı m var çünkü .

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

AMH sonucu Adana'dan İstanbul'a kan yollanarak yapılmışsa büyük olasılıkla yanlıştır. Test yapılana kadar kanın beklemesi bile sonucu etkiler. Özellikle ultrasonda 10 yumurta izlenmişse AMHnın doğru olması mümkün değil. Ayrıca AMH sadece yumurta sayısını yansıtır, yumurta kalitesini değil. Düşüklüğü gebeliği engelleyen bir neden değildir. Ben kendi hastalarımda AMH bakmıyorum bile.. Genelde AMH testine çabucak tüp bebek tedavisine almak için başvurulur. Burada önemli olan AMH değil, neden gebe kalamadığınız. AMH ne olursa olsun, gebeliğinizi engelleyen sebep ne ise o tedavi edilerek normal yoldan gebelik elde edilmeye çalışılır. Normal yolla gebelikte sadece bir yumurtaya ihtiyaç duyulurken tüp bebekte çok yumurta olması gerekir. Sizi tanımıyorum. Ne kadar zamandır çocuk istiyorsunuz, diğer testlerin sonuçları nelerdir bilmiyorum. Dolayısıyla daha fazla yorum yapamam. Bilgilenmeniz için size www.drkutaybiberoglu.com, doktor sitesi, instagram (IGTV), facebook, youtube / biberoglu linklerindeki özellikle AMH ile ilgili yazı ve videolarımı izlemenizi öneririm.

7 Mart 2019 10:24
SS
Soru Sahibi

Hocam merhaba tüm videolarınızı izledim hastaya dokunmalı hekim demissiniz bir videoda .o kadar anlamlı ki ..kaç doktora gitti isem hemen tahlil hemen ..hocam benim eşim yüzünden bizde gebe kalamamak onda varikosel vardı ameliyat oldu sayı hız çok güzel sayı 120 milyon hız %50ve üstü hep ileri hiz ..ama morfoloji hocam yüzde 2 oluyir baş anomalisi çok fazla sebep bu belji hocam ..urolog lar sayı hız iyi morfoliji önemli değil diyor bilmiyorum hocam kafam çok karışık .sağolun ilginiz alakaniz için ..

8 Mart 2019 23:15
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yüzde 2 morfoloji çok çok iyi. Sıfır morfoloji ile pek çok kendiliğinden gebelik var. Boş yere varikosel ameliyatı olmuş. 120 değil 20 milyon bile yeterli.

9 Mart 2019 09:59
SS
Soru Sahibi

Hocam merhaba ben bugün kan testi verdim adetim ikinci günü idi..fsh 11.68 lh 5.85 e2 43 prolaktin 50 çıktı ..hocam ben prolaktin aç karnına mi baktirmaliydim üç ay önce aç karna 21 di..sağda 4 solda 1 yumurta görüldü hocam..tüp bebek yapayım diyorum hocam artık 18 ay oldu bebek olmadı ..

22 Nisan 2019 18:18
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

PRL mutlaka aç karnına bakılmalı. Eğer Prolaktin gerçekten 50 ise muhtemelen hipotroidiniz var yani TSH 2,5 değerinin üstünde. Mart mesajınızda bütün videoları izlediğinizi yazmıştınız. Oysa hala bıraktığım yerdesiniz. Hala FSH, LH ile uğraşıyorsunuz. Ben size süratle gebeliği engelleyen nedenin araştırılmasını önermiştim ama bu konuda hiç bir ilerleme yok. Bence siz gerçekten tüp bebek yaptırın. Size başarılar dilerim. Tekrar yazıp ne kendi zamanınızı ne de benim zamanımı almayın.

22 Nisan 2019 23:59
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 8107 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Yumurtalık rezervi hk Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Hamile kalır mı ? Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Lütfiye Rifaioğlu Müslüm Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Merve Evrensel Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Selda Bahçe Kayık Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Tülay Turan Bütün Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Fatma Özlü Akkuş Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube