TH
Soru Sahibi
30 Ağustos 2021 19:12

Akne skarları

Hocam merhaba. benim cildimde aknelerden dolayı çukurlar kaldı ve doktorum bana Sliskar jel yazdı 2 aydır kullanıyorum ama pek bı etkisi yok gibi dermoreller aldım 0.5mm olandan onu kullanıp üstüne bu jeli sürüyorum sizce işe yarar mı yoksa boşa mı uğraşıyorum.dermorelleri 2 haftada bir kullanıyorum oda pek bı etki etmiyor yüzümü kızartma yapıyor sadece.cevaplarsarsaniz mutlu olurum. Allah razı olsun.yaşım 22

2 cevap
Cevaplar (2)

0.5 mm dermaroller akne skarlarını yükseltmez. Ancak 2-2.5 mm 'yi de evde uygulayamazsınız. Hem enfekte edebilirsiniz, hem leke riski olur hem de kılcal damar ve kızarıklık olabilir. Akne izleri derin ise skar tedavisi yapan dermatoloji uzmanı meslektaşıma başvurmanız gerekli.

31 Ağustos 2021 10:57
TH
Soru Sahibi

Teşekkürler hocam peki Sliskar Jeli kullaniymmi çukurları iyileştirir mi 3 ay sonra etkisini göstermeye başlar diyor kutusunda ben 2 aydır kullanıyorum yani bir kremin ne kadar etkisi olur sizce çok sağolun cevapladiginiz için.

31 Ağustos 2021 14:07

Kısmen etkili olur. En az 6 ay kullanılmalı

31 Ağustos 2021 14:38