sr
Soru Sahibi
31 Ağustos 2021 22:15

Akciğer pnömotoraks

Merhabalar hocam Daha önceleri sağ ve sol akciğerimde 4 defa geçirilmiş pnömotoraksım var. Sürekli göğsümde ağrı oluyor sigaraya devam ediyorum malesef. Son çektiğim bt toraksda Her iki akciğerde üst lob apikal keismlerde sekel fibrotik dansite artışı var dır diyor. Bu durum nedir nasıl yaparız sıkıntı teşkil edermi .

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Tayfun Kermenli
Göğüs Cerrahisi

Bu durumda Videotorakoskopi yöntemi ile oradaki yapısı bozulmuş olan akciğer dokusunun çıkarılması gerekebilir. Bunun için akciğer tomografi görüntünüzü görmemiz gerekir. Ayrıca sigarayı da mutlaka bırakmalısınız. Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim

1 Eylül 2021 09:09