İİ
Soru Sahibi
6 Mayıs 2023 11:12

Aile içi şiddet ve Erkeklere karşı güven sorunu

Merhaba, Sorunum aile içi daha doğrusu babamın yıllardır bana uyguladığı sözlü şiddet ve erkeklere olan güvensizlik durumum aslında içeriği çok derin travmatik olaylarım var ne kadar derine atsam da unutamıyorum. Babam bildim bileli kendi ailesini yani kardeşlerini düşünen ve bizi ikinci plana atan bir adamdı. Psikolojik mana da iyi bir ailede büyümediğinden dolayı onun gözünde bize yaşattıkları normal geliyordu. Neredeyse geçmiş dönemde bana karşı her konuşması küfür ve hakaret dolu sözlerle bitiyordu. Yan yana geldiğimizde ise Kendimi savunacağım zamanlarda şiddete başvuruyordu. Bunlar zamanla aşk hayatımıda etkiler oldu hayatıma bir kişiyi aldım onda bile doru düzgün birşey yaşayamadım ama hırçındım o ise beni takmıyordu. Babamda olan sevgimi hep başka kollarda aradım ama bulamadım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Psk. Esra Sayın
Psikoloji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Merhaba, dahili numaramdan iletişime geçerseniz ayrıntılı bilgi verebilirim.

16 Mayıs 2023 18:28