KK
Soru Sahibi
14 Temmuz 2018 14:10

Adetim de geçikme sorunu yaşıyorum

Merhaba ben düzenli doğum kontrol hapı yasmini kullanıyorum ve adetim genelde hep düzenlidir.son düzenli adetim 28 mayısta başladı 1 haziranda bitti. Sonra doğum kontrol hapımı 7-8gün düzenli kullandım. Şehirdışına çıkınca kullanmayı unuttum ve 12haziran da tekrar adet oldum her zaman olduğum gibi ağrılı ve kanamam normaldi. 16'da bitti. Şimdi adetimi bu ay 12'de olurum sanmıştım ama hala olmadım. Ne yapmamı önerirsiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun hanımefendi. Doğum kontrol hapınızı kullanmayı unuttuğunuzda gebe kalabilirsiniz. Unuttuktan sonra ilk kez 12 sinde adet görünce adetin ilk günü yeni kutuya başlamamış iseniz, yani kalan kutuya devam etmiş iseniz kanda gebelik testi yaptırmanız, pozitif ise bir kadın doğum uzmanına giderek bunu doğrulamak ve dış gebelik olmadığından emin olmak gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

15 Temmuz 2018 13:45