2 Kasım 2018 09:49

Adet gecikmesi

Merhaba hocam kolay gelsin 18 yaşındayım normalde adetlerim de en fazl 2/3 gün bir oynama olurdu Bu ay ise 5 gün geçti hala adet olmadım Boğaz enfeksiyonu için antibiyotik ve kıl kurdu için çiğneme tablet kullandım Cinsel ilişkide bulunmadım İlaçlardan dolayı mı adet olamıyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Nesrin Kalelioğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Korunmasız ilişki olursa daima gebeliği düşünürüz. Bundan şüphelenmeseniz dahi bir kadın doğum uzmanına gitmenizi tavsiye ederim. Düzensizliğin başta gelen nedeni de yumurtalık kistleri ve polikistik yumurtalık yapısı olabilir.

9 Kasım 2018 16:19