ab
Soru Sahibi
5 Aralık 2016 16:46

47,xxx kromozom yapısına sahip kişi ne yapmalı

Hocam merhaba ,Periferik kan lenfositlerinden hazırlnanan kültür kabından analiz edilen toplam 50 metafaz plağının 48 tanesinde normal kromozom kuruluşu, 2 tanesinde 47,XXX kromozom kuruluşu saptanmıştır.Bu mozaik duruma göre hastanın gebeliği için ne önerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Gonadal mozaiklik nedeniyle hastanın oluşacak gebeliğinde prenatal tanı yapılmasını önerirrim, ancak hastanın başka bulguları varsa (infertilite vs gibi) cevap hastanın durumuna göre değişir. Başka sorunuz için genetik uzmanına danışınız yada *** *** ** 01 den bana ulaşabilirsiniz. saygılarımla

5 Aralık 2016 21:39