Yazın aşırı terlemektenbotoks ile kurtulun ; etkili, sağlıklı, pratik

Yazın aşırı terlemektenbotoks ile kurtulun ; etkili, sağlıklı, pratik

Aşırı terleme yaşamımızı çalışma hayatı, sosyal ve duygusal açılardan son derece olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Tıpta birçok alanda etkin tedaviler sağlayan botoks, terleme tedavisinde de başarılı sonuçlar vermektedir.

20 yıldır estetik ve güzellik alanında çığır açan bir  uygulama olarak tanımlanan botox sayesinde yüksek teknolojinin bile net tedavi sağlayamadığı aşırı terleme tedavi edilerek, başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Diğer bir ifade şekliyle botox, kadın erkek fark etmeksizin birçok yaş grubunda aşırı terleme ve ter kokusunun rahatsız edici  sıkıntılarını ortadan kaldırmaktadır. Yöntem ortalama 20-30 dakika içindeki yapılan pratik bir uygulama ile uzun süre rahat etmenizi sağlamaktadır.

El içi, ayak tabanı ve koltuk altındaki terlemeye karşı botoks uygulamaları oldukça pratik bir şekilde uygulanmaktadır. Aşırı terleme olan bölgeler nişasta testi aracılığıyla tespit edilir, uygulama yapılacak alanlar belirlenir ve botoks minimal dozlarda cilt içine uygulanır.

Uygulama 200 güne varan etki süresi boyunca hem terlemenin miktarını önemli ölçüde azaltır, hem de terin rahatsız edici kokusundan kişi kurtulmuş olur. Botox bu bölgede aşırı çalışan ter bezlerinin ve kasların istenmeyen hareketlerini bloke eder, buna bağlı olarak da terleme sorunu giderilmiş olacaktır.

Dr. Devrim Gürsoy

                                                                                 

  

Bu makale 20 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dr. İbrahim Devrim Gürsoy

Etiketler
Terleme
Dr. İbrahim Devrim Gürsoy
Dr. İbrahim Devrim Gürsoy
Ankara - Medikal Estetik Tıp Doktoru
Facebook Twitter Instagram Youtube