Vıveve, ameliyatsız tek seanste vajinal daraltma

Vıveve, ameliyatsız tek seanste vajinal daraltma

Teknoloji her alanda olduğu gibi tıpta da ameliyata alternatif çözümler sunuyor.

Mono-polar RadyoFrekans (RF) teknolojisi ile vajinal gevşeklik ve idrar kaçırma gibi jinekolojik problemleri, artık ameliyatsız olarak giderebiliyoruz, hem de tek seansta, ağrısız bir uygulama yaparak.

Lazer ve RadyoFrekans teknolojileri, yıllardır, estetik alanında vücudun bir çok farklı bölgesinde cilt gençleştirme ve sıkılaşma yapmak üzere kullanılmakta. Bir çok kadın bu uygulamalarla daha bakımlı, güzel ve çekici, ayrıca kendine daha güvenli hale geliyor. Son yıllarda, genital estetik konusuna önem veren kadın sayısında da belirgin bir artış var.

Şimdilerde Radyofrekans (RF) teknolojisini, genital estetik ve vajinal sıkılaşma amacıyla kullanıyoruz. Bu sayede kadınların kendilerine olan güvenleri daha da artacak.

Gebelik ve doğum, yaş, genetik yatkınlık ve daha önce yapılmış başarısız ameliyatlar yüzünden meydana gelen vajinal gevşeme ve bunun beraberinde getirdiği bazı yandaş problemler, maalesef kadınları çok mutsuz ediyor. Bir çok kadın, bu olumsuz durumu, eşi, arkadaşları ve hatta jinekoloğu ile bile paylaşamıyor ve azalan yaşam kalitesine razı oluyor.

Vajinada gevşeme, çoğu zaman normal doğuma bağlı olabilse de sezaryen doğumlardan sonra da ortaya çıkabilir. Çünkü doğum şekli ne olursa olsun, gebelik, karın içi basınç artışı yapıcı etkisiyle pelvik bağlarda ve vajinada gevşeme sebebidir. Gebelik esnasında yaşanan bu fizyolojik değişiklikler yüzünden, farklı derecelerde ortaya çıkan vajinal gevşeme, idrar kesesi ve rahimde sarkma gibi problemler her kadınca bilinir.

Doğum yapmış  kadınların çoğunda, çok daha konforsuz bir cinsel yaşam söz konusudur ki bu durum, bazen eşler tarafından da şikayet konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra bazen idrar kaçırma ya da genital bölgede ele gelen bir kitle de bu şikayete ayrıca eşlik edebilir. Bu sorunların tamamı sadece estetik değil aynı zamanda, tedavi gerektiren önemli bir tıbbi problemdir.

Problemin büyüklüğü ve çözüm şekli, jinekolojik bir muayene ile anlaşılabilir. Ortaya çıkan bu gevşekliğin çözümünde, kadının kendi başına yapabileceği basit pelvik egzersizlerden bir takım komplike ameliyatlara kadar uzanan geniş bir tedavi alanı vardır. VIVEVE, Mono-polar Radyofrekans (RF) teknolojisi tam da burada, ameliyatsız ve etkili bir seçenek olarak elimizdeki güçlü bir silah.

VIVEVE, bir mono-polar radyofrekans (RF) teknolojisi. Vajinal gevşekliğin tedavisi için daha önce denenmiş diğer teknolojik uygulamalardan daha farklı bir yöntem.

VIVEVE, kozmetik değil fonksiyonel sonuçlara odaklı bir çözüm sunar.

VIVEVE, vajinada, uygulandığı alanda 3-5 mm. derinlik aralığındaki dokularda, meydana getirdiği termal (ısı) etkiyle, fibroblastları uyararak yeni kollajen (bağ dokusu) yapımını tetikliyor. Vajinanın derin katlarında yoğunlaşan enerji, yüksek teknolojili başlığın aynı zamanda soğutucu etkisi sayesinde tamponize ediliyor ve daha yüzeyel dokuların ısınması engeleniyor ve böylece yanık oluşmuyor.

Yaklaşık 1-3 ay içinde ortaya çıkan maksimum etkiyle uygulama alanında daha sıkı ve daha işlevsel bir sonuç elde ediliyor.

VIVEVE'in diğer cihazlı yöntemlerden en büyük farkı ise daha derin dokularda istenen etkiyi oluşturabilmesi ve tek seanslık bir uygulamanın yeterli olması.

VIVEVE uygulaması, her hasta için özel olarak üretilmiş tek kullanımlık problar ile vajinal kanalın, dışa yakın üçte bir'lik kısmında (introitus) 90 jul/cm2 enerji aktarımıyla yapılıyor. Yaklaşık 30 dakika içinde tamamlanan bir işlem olan VIVEVE uygulaması, ağrısız olduğu için anestezi gerektirmiyor.

VIVEVE, daha derine tek seansta ulaşıyor ve vajinal sıkılaşma, etkin bir şekilde ortaya çıkıyor.

VIVEVE ile elde edilen vajinal sıkılaşma etkisi, daha kaliteli bir cinsel yaşamı beraberinde getireceği gibi eğer varsa idrar kaçırma için de bir çözüm olmaktadır.

Sonuçta VIVEVE, kadının daha mutlu ve özgüvenli olmasını sağlayacaktır. 

Bu makale 9 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Op. Dr. Uzay YILDIRIM, 1969 yılında Sivas’ta doğmuştur. Tıp eğitimini, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1992 yılında tamamlayarak tıp doktoru ünvanı almıştır. İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde ihtisas eğitimini tamamlayarak 1997 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur. Op. Dr. Uzay YILDIRIM, 1998-1999 yılları arasında Tatvan'da vatani görevini yerine getirmiştir. Hemen ardından o dönemki adıyla Abant İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi'nde yardımcı doçent olarak görev yapmaya başlamış, 3 yıla yakın süre boyunca burada görev yapmıştır. 2002-2012 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 2012-2015 yılları arasında Etlik Zübeyde Hanım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve sonrasında kısa bir dönem Memorial Ankara Hastanesinde uzman doktor olarak çalışmıştır.  ...

Etiketler
Genital estetik operasyonlar
Op. Dr. Uzay Yıldırım
Op. Dr. Uzay Yıldırım
Ankara - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube