Hareket eden kaslardaki enerji akışı olarak tarif edilen kinesiyoloji ile bedensel enerjileri harekete geçirerek bedensel ve ruhsal dengeyi sağlayabiliriz.
Uygulamalı Kinesiyoloji ile vücudumuzdaki iç ve dış organların fonksiyon bozuklukları yanında parazit,bakteri,virüs ve mantar enfeksiyonları, gıda intolerans ve allerjileri, ağır metal ve toksik madde birikimleri ve daha birçok tanıyı özel teknikler kullanarak kas testleriyle ortaya koyabiliriz. Yine Uygulamalı Kinesiyoloji ile laboratuvar tetkikleri ile desteklenemeyen birçok hastalığın tanısı konulmakta ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.
Uygulamalı Kinesiyoloji hastanın kaslarını kullanarak yada bununla birlikte hazır yada doğal birtakım test materyallerini vücuda temas ettirerek yapılan non invaziv fonksiyonel bir testtir. Bu yöntemi kullanılarak modern tıp ile çözümü mümkün olmayan ya da ancak uygulaması zor ve pahalı olan testler kullanılması gereken hastalıklar tanınabilmektedir.Yine bu yöntemle tanısı konulmuş patolojiler türk kodeksine uygun bitkisel yada modern tıbbi ilaçlar ile tedavi edilebilmektedir.

Uygulamalı Kinesiyoloji ile;

Bitkisel ve kimyasal ilaç seçimi

Vücuda zararli toksinlerin (agir metal,besinsel intolerans ve alerjiler, parazitler ) bulunmasi, tedavisi

Vücuttaki vitamin,mineral ve gerekli besinsel ögelerin eksikliklerinin bulunmasi ve idamesi

Enfeksiyona yol açan etkenlerin (virüs,bakteri,mantar...) belirlenmesi ve tedavi stratejisi

Fiziksel ve duygusal travmalarin sonuçlarinin degerlendirilmesi ve bunlarin sebep oldugu blokajlarin (tikanikliklarin) düzeltilmesi.

Çevresel kirlenmenin sebep oldugu hava-su ve besin toksisitelerinin arastirilmasi ve giderilmesi

Elektromanyetik ve radyoaktif kirlilik ve bozucu faktörlerin belirlenmesi,sorunun çözümü için egitim verilmesi ve problemin giderilmesi.

Gibi başarılı bir şekilde değerlendirilip, önlenmesi sağlanır.


Bursa Kulak Burun Boğaz uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!