Somon dna sı  pi sistem
Somon dna sı pi sistem

Somon DNA polinükleotid olarak adlandırılan ve hücre yapımına destek olan bir maddedir. Somon balıklarının spermlerinden elde edilen Somon DNAsı en etkili anti-aging yöntemlerinden birisi olduğunu kısa zamanda kanıtlamıştır.

Somon DNAsı tedavisi kendi hacminin 10 bin katı kadar daha çok suyu yapısında depolayarak cildimizin daha parlak, daha dolgun ve daha genç görünmesini sağlamaktadır

Somon DNAsı Tedavisi bilimsel tabanlı iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama olan hyaluronik asit tedavisi ile cildinizin kaybettiği nem dengesi düzenlenirken ikinci aşamada somon DNA sı ile elastin, kolajen ve fibronektin gibi bağ dokusunun ihtiyacı olan proteinlerin yeniden yapılandırılması sağlanır. Tüm uygulamalar ikişer hafta arayla uygulanır ve ihtiyaca göre 4 – 6 seans sürmektedir.

Uygulanan bir kür etkisini yaklaşık 1 yıl boyunca sürdürmektedir. Ancak tedavinin etkisinin kalıcı ve daha mükemmel olması için 3 ay ve 6 ay sonra yapılacak devam seansları ile mümkün olmaktadır.

Pi sistem ;

Cilt yapısının düzenlenmesinde,

Yüz, boyun-dekolte, el, dudak bölgelerinin yenilenmesi, onarımı ve gençleştirilmesinde,

Göz çevresinin aydınlatılması ve yeniden yapılandırılmasında (şişlik ve koyu halkaların giderilmesinde)

Hamilelik sırasında ve kilo alıp vermeler sonucunda oluşan çatlakların tedavisinde,

Saç dönülmesi tedavisinde,

Akne izlerinin tedavisinde,

İç kol ve dizde görülen sarkma ve çatlak tedavilerinde kullanılır.

Pİ System, var olan ince kırışıkları açar, cilt yüzeyini iyileştirir ve kırışıklık oluşumunu engeller ancak dolgu özelliği taşımaz.

Uygulama çok ince iğnelerle yapılır. Uygulama sırasında anesteziye gerek yoktur . Ancak ihtiyaç duyulursa lokal anestezik kremler yardımıyla ağrısız, acısız konforlu bir tedavi yapılabilir.

Bu protokolü oluşturan polinükleotidler (Somon DNA’sı) ve hyaluronik asit molekülleri vücudun tamamen doğal elemanları olup, Mastelli Bio-Pharmaceutical tarafından geliştirilmiş patentli bir teknolojidir. Vücudunuza herhangi bir toksik ve yan etkisi yoktur.

Somon DNA uygulamasından sonra iş ve sosyal hayata devam edilebilir. Ciltte sadece hafif bir kızarıklık, şişlik ve küçük morluklar oluşabilir. Bu reaksiyonların tamamı birkaç günde kendiliğinden geçer. Makyajla kapatılabilir

Diğer estetik ve antiaging amaçlı uygulamalarla kombine edilebilir. Bu tedavilerin etkinliğini ve kalıcılık süresini uzatır.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!