Cildimiz yaşla birlikte nemini kaybeder, esnekliği sağlayan kollajen ve elastik lifler zayıflar. Cildin zamanla kaybolan nemini sağlamak ve hasara uğramış cilt altı dokuyu desteklemek için Somon DNA aşısı uygulanmaktayız

Yaşlanmayla beraber doku ve hücrelerin kendilerini yenileme yetenekleri azalır. Cilt Gençleştirme işlemlerinin çoğu Cildin tekrar kendini onarma ve yenileme mekanizmalrının harekete geçirme esasına dayanır. Günümüzde çok sayıda Cilt Gençleştirme, Yaşlanma Karşıtı çok sayıda teknik olsa da Soman DNA’sı cildi yenilemede en doğal işlemlerden biri olarak kabul edilir. İnsanın kendi dokusundan üretilen kök hücre tedaviside buna örnektir. Ancak işlem için kişiden doku alınması, kök hücre elde edilmesi için o dokunun özel bir işlemden geçirilmesi ve bunun için belli bir süre gerekmektedir. Dolayısıyla günümüzde daha pratik yöntemler için arayış doğmuş ve somon DNA’sı ortaya çıkmıştır. Doğada insan DNA’sına en çok benzeyen DNA somon DNA’sıdır. Gençlik aşısı olarak da bilinen somon DNA’sı içerisinde yoğun miktarda hyalüronik asit ve çok sayıda vitamin, minarel, aminoasit, protein ve inorganik tuz vardır. Çok etkili bir Cilt Gençleştirme Yöntemidir Ayrıca içerisindeki vitamin, mineral ve aminoasitler ile Leke tedavisinde de çok efektif sonuçlar alınmıştır. Ayrıca Siv,ilce ve izlerinin tedavisinde de çok etkilidir. Skar ve ameliyat izlerine, çatlak tedavisinde ; Fraksiyonel lazer, İğneli radyofrekans veya dermapen gibi uygulamalar ile kombine edilerek kullanılabilir.

SOMON DNA TEDAVİSİ İLE NELERİ TEDAVİ EDERİZ

Çok etkili bir Cilt Gençleştirme Yöntemidir.

Cilde nem verme ve elastikiyetini artırmada

Yüz, göz altı, boyun ve ellerdeki ince ve derin çizgilerin tedavisnde

Göz altı morluklarını azatmada,

Leke tedavisinde,

Akne ve akne izlerini azaltmada,

Yanık ve yara izlerinin azaltılmasında kullanılır.

SOMON DNA AŞISI TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

Somon DNA Tedavisi genellikle uygulanacak bölgeye çok ince uçlu iğnelerle mezoterapi şeklinde uygulanır. Uygulama alanına ağrısız yapabilmek için loklal anestezik uygulandıktan sonra alan temizlenir ve Mikroenjeksiyon tekniği kullanılarak 1-2 cm arayla somon DNA’sı cilt altına verilir. İşlem, hedeflenen bölgenin genişliğine bağlı olarak ortalama 20-30 dk sürer.

SOMON DNA TEDAVİSİ KAÇ SEANS YAPILAMALIDIR

Somon DNA Tedavisi çok kısa sürede cildin daha genç ve diri görünmesini sağlar. Uygulama sıklıkları uygulama yapılan alan göre değişmekle beraber ortalama 2-3 hafta ara ile minumun 3 seans önerilir. Ancak hepimizn bildiği gibi yaşlanma süreci hep devam ettiği için genel olarak antiaging Cilt Gençleştirme işlemleri için bir sınır yoktur.

SOMON DNA’sı TEDAVİSİNİN ETKİNLİĞİ NEKADAR SÜRER

Somon DNA’sı deriyi Kök hücre tedavisi gibi en doğal biçimde uyaran ve yenileyen sistemlerdir. İlk seanstan sonra bile derideki ince çizgilerde düzelme ve lekelerde azalma gözlenir. Deri ekstra nem kazanır. Ancak bu etkinin uzun vadeli olması için en az 3 seanslık bir tedavi önerilir. Tedaviler kalıcıdır ancak zaman durmadığı için ve yaşlanma süreci devam ettiği için yine tedavi doktorun önerileri ile tekrarlanmasında fayda vardır.


İstanbul Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!