İstenmeyen bölgesel yağlar; bayan, erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorun dahada artmaktadır. Bununla birlikte çözüme yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Bu konuda en son teknoloji ise; Soğuk LipolizYöntemi’dir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır.

Soğuk lipolizin diğer yöntemlerden farkı nedir?

Soğuk lipoliz, cilt üstüne uygulanan soğuk enerji ile cilt altı yağ tabakasının diğer dokulara zarar vermeden dondurulması ve donan yağ hücrelerinin vücudun kendi biyolojik döngüsü ile vücuttan atılması işlemidir. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Ayrıca Liposuction sonrası nekahat döneminde görülen ağrılar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

Soğuk lipoliz için kullanılan cihazın sonuç almada etkisi var mı?

Kullanılan cihazın özellikleri sonuç almada önemli. Standart soğuk lipoliz cihazları ile sadece iki boyutlu soğutma ve dondurma yapılabilmekte iken bizim kliniğimizde kullandığımız CLATUU 360 ile vakumlanan bölge üç boyutlu olarak tamamen dondurulabilmekte ve bu sayede daha çok yağ hücresi yok edilebilmektedir. Böylece ciltte sarkma ve düzensiz çökme olmadan etkin bir bölgesel incelme mümkün olmaktadır.

Soğuk lipoliz hangi bölgelere uygulanabilir?

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak, üst kol gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %50 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir.

Soğuk lipoliz tedavisi için yaş sınırı ve cinsiyet ayrımı var mı?

Soğuk lipoliz 18 yaşını doldurmuş erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Soğuk lipoliz tedavisi kimlere uygulanmaz?

Soğuk lipoliz soğuğa duyarlı, soğuk alerjisi olan kişilere, hamilelere, SLE hastalarına, kanser hastalarına, hormonlar bozukluğu olan kişilere, kronik hastalıklarda ve uygulama bölgesinde kesi ya da yara olan kişilerde uygulanmaz.

Soğuk lipoliz uygulaması emzirme ve adet dönemlerinde yapılabilir mi?

Doğum sonrası emzirme döneminde 8. Ayda uygulama yapılabilir. Adet döneminde oluşacak ödem nedeniyle yapılmasını tavsiye etmiyoruz.

Soğuk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşmaktadır?

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz. Uygulama alanında 1 hafta hassasiyet hissedebilirsiniz.

Soğuk lipoliz sonrasında nelere dikkat etmeliyiz?

Uygulama sonrası bol su içme, diyete dikkat etme ve spor ile süreci desteklemeyi öneriyoruz.

Soğuk lipoliz Kaç Seans Uygulanır?

Soğuk lipoliz uygulaması ile tek seansta sonuç alınmakla birlikte kilolu ve yağ dokusu daha uzun süredir mevcut olan kişilerde efektif sonuç almak ancak seans sayısının artırılması ile mümkündür.

Soğuk lipoliz uygulaması Ne Kadar Sürer?

Clatuu 360 aynı anda 2 bölgeye uygulanabilir ve uygulama süresi 1 saattir. Bunun sebebi coolshapingin mükemmel çift başlıklı sisteme sahip olmasıdır. Piyasadaki diğer tek başlıklı cihazlar için bu süre 2 saattir.

Soğuk lipolizin etkisi hemen görülür mü?

İşlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yaşamlarının sonlanması kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2-3 haftalık bir süreçtir. Bu süreç sonunda başlayan vücuttan atılma işlemi de ortalama iki ayı bulmaktadır. Böylece kişinin tam sonuç görmesi için gereken süre ortalama 3 aydır.


Ankara Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!