Smart lipo-lazer lipoliz
Smart lipo-lazer lipoliz

Günümüzde güzelliğine önem veren kadınların sayısı gün geçtikçe artmakta dolayısıyla ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler için güzellik merkezlerine ve estetik cerrahlara başvurmaktadırlar.

Pek çok kişi artık lipoliz ve liposuction gibi kavramların ne anlama geldiğini biliyor.Bu tür tedaviler kilo vermeyi sağlamayan yani şişmanlık tedavisinde kullanılmayan ama diet ve spora rağmen eritemediği lokalize yağlanmaların giderilmesinde kullanılan ve vücudun dış görünümünü orantılı bir şekilde düzeltmeye yarayan vücut şekillendirme yöntemleridir.

Son günlerde bu kavramlara bir yenisi eklendi.Lazerlipoliz.Nedir peki bu lazer lipoliz, nasıl etki yapıyor ve etkisini nasıl gösteriyor?Kısaca bahsedelim;

Bilindiği gibi lazer tedavileri son yıllarda oldukça yaygın bir şekilde tıp biliminde kullanıma girdi.Epilasyon,varis tedavileri,kalıcı dövme silinmesi ve leke tedavilerinde oldukça yaygın kullanılmakta ,sonuçlarından da uygulayan doktorlar ve bu tedaviyi alan kişiler oldukça memnun kalmaktadırlar.

Lazer teknolojisi şimdi yağ eritme ve vücut şekillendirme işlemleri için tıpta kullanıma sunuldu.LAZER LİPOLİZ (SMART LİPO) BÖLGESEL YAĞLARI ERİTMEDE kullanılmaktadır.Buarada en önemli hatırlatma bu yöntemin bir zayıflatma yöntemi olmadığı, bölgesel yağlanmaya bağlı oluşan inatçı bölgelerdeki yağların eritilerek vücudu şekillendirme işlemi olmasıdır.Lazerlipoliz yöntemi küçük alanlardaki yağlanmalarda çok etkilidir.Karın bölgesi, gıdı bölgesi, basenler, kalça, baldır, ayak bileği, diz bölgesi ve vücut konturunu bozan bölgelerdeki fazlalıklarda kullanılmaktadır.

Lazerlipoliz tedavisinde herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Kadın veya erkek vücutlarının belli bölgesindeki yağ birikimi olan herkese uygulanabilir.Burada sadece kişinin işlem öncesinde çok iyi bir tıbbi özgeçmişi alınmalıdır.Kalp hastalığı, Kanama bozukluğu, Epilepsi(sara hastalığı), Diabet gibi problemleri olanlar için gerekli konsültasyonları alınmalı ve ona göre işleme kabul edilmelidir.

Lazerlipoliz için sadece hafif lokal anestezi yeterlidir.Genel anesteziye gerek duyulmaz.Muayenehane şartlarında tamamen steril koşullarda gerçekleştirilmelidir.İşlem çok küçük bir kesi yapılarak(1-2mm), bu kesilerden içinde çok ince fiberoptik içeren kanüllerle girilerek yapılıyor.İşlem sonrasında genelde dikiş atmak dahi gerekmiyor.Burada lazer ışını çok kısa sürede çok güçlü bir atımla deri altındaki yağ hücrelerinin dış zarını parçalayarak termomekanik etkiyle yağları eriyik hale getiriyor.Eğer 250 mlt'nin altında yağ uzaklaştırılması gerekiyor ise herhangi bir işlem gerekmeden zaman içerisinde vücudun bu yağları lenfatik dolaşımla atması sağlanıyor.Eğerki daha fazla miktarda yağ uzaklaştırma planlanıyorsa 2mm-3mmlik kanüllerle düşük basınçla bu yağlar kolayca vücuttan uzaklaştırılabiliyor.

Lazerlipoliz; 1064nm dalga boyunda ND yag lazer sistemi kullanılarak uygulanıyor, saniyenin onbindebiri sürede çok yüksek güçle yağ hücresinin membranlarını parçalar.Bu ışınla sadece yağ hücrelerine spesifiktir, diğer önemli yapılara büyük damar,sinir ve organlara herhangi bir zararı yoktur.Lazerlipoliz tek başına veya liposuctionla kombine edilebilen bir yöntem olarak vücut şekillendirmede kullanılan bir işlemdir.

AVANTAJLARI:

Lazerlipoliz işlemi lokal anestezi altında yapılır.

Hastanede yatış gerektirmez.

Kısa sürede iyileşme,normal hayata dönme daha hızlıdır.

Korse veya bandaj ortalama 7 gün yeterlidir

Daha az travmatiktir

Minimal kanama gözlenir.

Diğer dışarıdan uygulanan lazer tedavileri, Lipoliz gibi işlemler birçok seans gerektiriken lazerlipoliz tek seanslı bir işlemdir.

Yüz, kolun iç kısmı, gıdı bölgesi, gevşek bacak üst iç kısmı, diz bölgesi ,karın üst kısmı gibi geleneksel liposuction'ın uygun olmadığı bölgelerde de tedavi imkanı sunması önemlidir.

Liposuction sonrası oluşmuş çeşitli deformitelerin tedavisinde kullanılması

Erkekteki meme büyümesi(jinekomasti) tedavisinde kullanılması büyük avantajlarındandır.

Lazerlipoliz yöntemi ile vücut şekillendirme yapıldıktan sonra kısa bir istirahatten sonra kişiler normal hayatlarına dönebilirler.

Lazerlipolizde işlem bittikten sonra kalıcı sonucların görülebilmesi için zamana ihtiyaç olması bu zamanında birinci aydan başlayan, ikinci ve üçüncü ayda kalıcı sonuçları görülebilen bir yöntem olması kişilere uygulama öncesi çok iyi bir şekilde anlatılması gereklidir.Lazerlipolizin yüz güldüren sonuçları hem uygulayan hekimi hemde hastayı memnun eder.

Eğerki şişman değilseniz ve belli bölgelerinizde hoşunuza gitmeyen fazlalıklarınız varsa, diyet ve spor yapmanıza rağmen bu bölgesel yağlanmalarınızdan kurtulamıyorsanız veya daha önce liposuction operasyonu geçirdiniz ama belli bölgelerde hoşunuza gitmeyen deformiteler kaldıysa, en önemlisi de tüm işlemlerde geçerli olan kriter beklentilerinizde gerçekçiyseniz LAZERLİPOLİZ yöntemi ile tanışmanın zamanı geldi diyebiliriz.Aynaya baktığınızda sizi mutsuz eden bölgesel yağlanmalarınızdan kurtulmanız için iyi bir çare olabilir.


İzmir Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!