Kadın beden algısını oluşturan en önemli organ memedir. Tarih boyunca kadınlığın en önemli sembollerinden birisi olmuştur. Küçük göğüslere sahip olmak bu nedenle pek çok kadın için önemli bir sorun oluşturmaktadır. Pek çok kadın destekli ve dolgulu sutyenlerle bu problemden kurtulmaya, kıyafet seçimlerinde daha özgür olmaya çalışmaktadır. Silikon protez ile meme büyütme operasyonu uzun yıllardır tüm dünyada güvenle uygulanan, sonuçları çok doğal, kalıcı ve tatmin edici bir operasyondur.

Silikon protez ile meme büyütme operasyonu geçirmiş kadınlar daha sosyal, özgüvenli ve hayatın her anında daha mutlu bireyler haline gelirler. Aile, sosyal ve iş hayatlarında daha dışa dönük kişilere dönüşürler.

Meme büyütme operasyonu öncesinde yapılan görüşmede mevcut meme dokusu, vücut şekli ve hastanın istekleri detaylı olarak değerlendirilir.

Silikon meme protezleri cilt altı dokusunun miktarına, mevcut meme dokusunun hacmine ve yapısına göre kas altına, kas zarı altına ya da meme dokusu altına yerleştirilebilir. Bu amaçla yapılacak kesiler koltuk altında, meme katlantısında ya da meme başı etrafında yapılabilir. Bütün kesiler zaman içerisinde zorla farkedilebilecek hale gelmekte ve hastaların hemen hemen hiç birisinde bir sorun teşkil etmemektedir.

Silikon ile meme büyütme operasyonu ile memelerdeki hafif sarkıklıklar giderilip meme dikleştirme etkisi de sağlanabilir.

Meme protezleri iki farklı şekilde üretilmektedir. Bunlar yuvarlak ve damla şekilli protezlerdir. İki farklı protez şeklinin de birbirine bir üstünlüğü bulunmamaktadır. Uygun durumlarda, hedeflenen sonuca uygun şekil seçilmelidir.

Silikon ile meme büyütme operasyonu meme kanseri riskini artırmaz. Ameliyat sonrası meme kanseri taraması amacıyla uygulanan mammografi, ultrason ve MR gibi işlemler rahatlıkla yapılabilir.

Bu operasyondan sonra hamile kalınabilir ve çocuk emzirilebilir. Silikonlar sütün miktarını ve içeriğini değiştirmez.

Meme büyütme operasyonu genel anestezi altında uygulanır. Aynı akşam ya da ertesi sabah taburcu olunabilir. Operasyondan yaklaşık 5 gün sonra normal hayatınıza başlayabilirsiniz.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!