Gelişen teknoloji ile dişlerde bulunan çarpışıklık, sıkışıklık, boşluklar gibi konum bozukluklarının tedavilerinde kullanılan braket ve teller kullanılmaksızın, kişiye özgü üretilen şeffaf plaklar ile düzeltmeleri sağlayan dijital ortodonti uygulamasıdır.

Şeffaf plak ortodonti sisteminde dişlerin mevcut hali dijital ortama aktarılır ve çene ile dişlerin ölçümleri yapılır. Yapılan değerlendirmeler ve ölçümler sonucunda tedavi sonrasında dişlerin istenilen konumlarına simüle bir şekilde getirilir. Her bir dişin hareket miktarına göre ara adımlar oluşturulur ve tedavinin kaç plakta tamamlanacağı hesaplanır. Tedaviye karar vermeden önce bu simüle görüntüler ve video eşliğinde tedavi süreci ve sonrası hakkında daha detaylı bilgi sahibi oluyor hastalarımız. Daha sonra da plakların üretim aşamasına geçiyoruz. Üretilen her bir plak günde 20-22 saat 15 gün süresince kullanılır ve dişler istenilen konuma adım adım hareket ettirilir.

Şeffaf plaklar kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilir apareyler olduklarından tedavi süresince beslenme alışkanlıklarımızda değişikliğe yol açmamaktadır.

Düğün, Nişan ve Mezuniyet gibi önemli günler şeffaf plaklar sayesinde kabus olmaktan kurtuluyor, rahatça fotoğraf çektirebiliyorsunuz.

Diş hekimi Rıdvan Yıldırım


Bursa Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!