ŞAKAKLAR:

Çökmeler

Şakaklarda oluşan en büyük sorun zamanla oluşan çökmelerdir. Bu bölgenin ciltaltı dokusunun azalması ve hareketin fazla olması nedeniyle oluşan derinlikler hastayı olduğundan yaşlı göstermektedir. Bu durumda SCULPTRA ve DOLGU uygulamaları ile hasta eski görüntüsüne kavuşturulabilir.

Kırışıklıklar:

Alın kırışıklıkları genç yaşlarda kasların aşırı güçlenmesi nedeniyle oluştuğu için BOTOX uygulanarak tedavi edilebilir. Dinamik olmayan yani harekete bağlı olmayan kırışıklıklarda BOTOX uygulamasına ek olarak DOLGU uygulamaları gerekecektir.

İlerleyen yaşlarda kaşların artan hareketleri nedeniyle özellikle kaş üstünde olan gevşemeler oluşmaktadır. Bu kırışıklıklar BOTOX uygulamaları ile açılamamakta ; aksine uygulama sonrası ya daha da artmakta ya da dozun arttırılması ile göz kapaklarının aşağı doğru iterek hastaya daha yorgun görüntü ve gözlerini açmakta zorlanmasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda bölgenin derisinin sıkılaştırılması için ULTHERAPY, DAS ve ALTIN FREKANS gibi uygulamalarla çözüm bulunabilmektedir.

Lekeler:

Özellikle güneş ışığını direkt alan bölgelerden biri olan alında koyu renkli lekeler çok sık görülmektedir.Renk farklılklarını düzeltip duru bir cilde kavuşmak için KİMYASAL PEELİNGler ve IPL ve PİCOSİL uygulamaları çözüm sağlayacaktır.Ayrıca GENÇLİK IŞIĞI ve OKSİJENAO uygulamaları da hem tedavi hem de koruma döneminde faydalı olmaktadır.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!