Normal doğum yapan kadınların çoğunda doğum travmalarına bağlı olarak vajina girişinde vajinal kanalda gevşeme ve genişlik meydana gelmektedir. Bu son derece olağan bir durumdur. Ancak bu gevşeme ve genişleme zamanla cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Cinsel uyarıda azalmaya neden olan bu gevşeklik, eşin uyarılmasını da azaltabilmektedir. Sonuç olarak orgazma ulaşma güçleşebilir. Benzer şekilde menopozla birlikte hormonların azalması sonucu vajina yüzeyindeki dokuda oluşan incelme ve kuruma cinsel ilişkiyi son derece zorlu bir hale getirebilmektedir. Bu nedenle menopozda cinsel ilişki keyiften ziyade acı veren bir duruma dönüşebilir.

Ameliyatsız genital estetik uygulamalarında radyofrekans enerjisinin vajinal bölgeye uygulanması ile sağlanan kollajen dokunun yeniden yapılması için uyarılması ve klitoris ve çevre dokularında oluşan damarlanma artışı vajinanın daralması ve klitorisin kanlanmasının artışı ile sonuçlanır. Bu sayede daralmış vajinal yapı ve artan klitoris kanlanması cinsel uyarı ve tatminde belirgin artış meydana getirmektedir. Benzer şekilde menopozda bu uygulamanın yapılması ıslaklık artışı ile sonuçlanacağından cinsel ilişki daha kolay ve keyifli hale gelir. Özellikle menopozda hormon tedavisi kullanamayan hastalar ve vajinal gevşeklik şikayeti olup buna çözüm arayan ancak ameliyat olmak istemeyen hastalar için son derece etkin bir alternatif tedavidir. Yapılan çalışmalarda tedavi sonrası hastalar %70 oranında cinsel uyarıda ‘iyi’ ve ‘mükemmel’ olarak tarifledikleri artış gözlemlemişlerdir.

Hastalarımız ''Ultra Femme 360''ın çeşitli boyutlardaki 360 derece etki sağlayan uçları ile radyofrekens enerjisinin oluşturduğu güvenli ve etkili ısınma ile sadece 8 dakikalık sürede ağrısız, acısız, neredeyse hiç yan etkisiz, iyileşme dönemi olmadan, cinsel ilişki dahil tüm yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Diğer ameliyatssız yöntemlere göre güvenli ve daha düşük ısı değerleri enfeksyion önemli yan etkileri de ortadan kaldırmıştır.

Uygulama 3 seans şeklinde, haftalık aralıklarla yapılır. İlk uygulamanın sonrasında bile beklenen etkiler görülmeye başlar. Seanslar devam ettikçe ve kollajen üretimi doğal süresi olan 4-5 hafta boyunca etki artarak istenilen seviyeye ulaşır. 1- 1.5 yıl aralıklarla istenildiği taktirde tedavi güvenle tekrarlanabilir.


İstanbul Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!